přeskočit k navigaci »

Pro budoucí studenty
Keramika je tradiční obor s moderní tváří a skvělou perspektivou

Keramika je zajímavým studijním oborem a perspektivním zaměstnaneckým odvětvím. Keramika byla, je a bude. A proč? Protože je všude kolem nás – ráno si naléváte čaj do hrnku, myjete si ruce keramické umyvadle, u kterého stojíte na keramické dlažbě, váš dům je z cihel, auto má keramické katalyzátory, keramika je v elektronice včetně nejnovějších technologií, používá se ve farmaceutickém průmyslu... Je prostě všude.

Ty tam jsou však doby, kdy keramická výroba byla fyzicky namáhavá a špinavá. Většina keramických výrobků se dnes vyrábí na moderních strojích, na které člověk dohlíží a řídí je. Keramika je ale stále také vlastnoručně vytvořená miska či figurka, při jejíž výrobě je nutná tvůrčí práce s hlínou a ohněm.

Přijďte mezi nás. Možností studia keramických oborů jak technických, tak i uměleckých na středních školách je několik. Jsou to tradiční školy v Karlových Varech, Horní Bříze a v Bechyni. Všechny mají velmi dobré zázemí a možnost ubytování v domovech mládeže a tak si stačí jen vybrat, kam jít po základní škole.

Chceme vám nabídnout uplatnění v keramickém průmyslu, ve společnostech, které i navzdory hospodářské krizi rozšířily a zmodernizovaly své výroby. Chceme vám nabídnout uplatnění na nejrůznějších perspektivních pracovních pozicích určených pro techniky s podílem na řízení výroby a vývoji nových výrobků. Nabízíme vám práci, která přináší dobrý pocit a uspokojení při vytvářením nových trvalých hodnot. Odborníci vzdělaní v tomto oboru jsou vyhledávanou a dobře ohodnocenou pracovní silou.

 
 

proč studovat na keramických školách a kam potom do zaměstnání

Chebský hrad