přeskočit k navigaci »

výstava prací z "Hrnkového sympozia v porcelánce v Dubí"

21.07.2015

zařazeno v kategorii: Aktuality

 
 

 

Milí přátelé,

mám velikou radost, že v naší galerii můžeme představit úplně nejnovější výsledky práce některých výtvarníků (skoro ještě teplé z pece), které vznikly v porcelánce v Dubí. Jak mnozí z Vás jistě víte, tradice Hrnkového symposia Dubí vznikla již v roce 1989 a od té doby zde vznikly stovky nových návrhů tvarů a designu keramických hrnků. Této akce se účastní nejen špičkoví autoři z České republiky, ale též autoři ze zahraničí.

Podstatou symposia je vytvořit nové užitné umění, jež z větší části skončí v depozitáři porcelánky Dubí a je tak škoda, že se nikdy nedostanou do výstavních prostor, kde by byly k nahlédnutí široké veřejnosti.

Letos jsme se však rozhodli, že představíme alespoň část tvorby a již od 5. 7. 2015 budou v naší galerii přístupné k nahlédnutí a některé i k prodeji. Vernisáž této výstavy proběhne v neděli 26. 7. 2015, jejíž součástí bude Jazzový koncert. Zkrátka: umění a hudba v Galerii Jan Svatoš = to nemá chybu

Tímto si Vás dovolujeme pozvat v neděli 26. 7. 2015 v 16 hodin na vernisáž výstavy výsledků Hrnkového symposia Dubí s názvem Umění nebo hrnky? A navíc ještě Jazz! Součástí programu bude příjemný Jazzový koncert v podání Eduard a Kuhna (saxofon) a Jiřího Šlupky Svěráka (klávesy a zpěv).

 

 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

Soubory ke stažení

Pozvánka (96.4 KB, docx)

 
 

proč studovat na keramických školách a kam potom do zaměstnání

Chebský hrad